Kawa ziarnista arabika Kolumbia SUPREMO 1000g


80,00 zł
Brutto

Odkryj jedwabisty smak i niepowtarzalny aromat Kolumbii Supremo – najwyższej jakości kawy Arabica z serca kolumbijskich gór. Z historią sięgającą 1808 roku, ta kawa, uznawana za największego producenta kawy wysokogatunkowej na świecie, zachwyca swoją doskonale zrównoważoną kwaskowością i bogatym smakiem.Ilość17 Przedmioty

Charakterystyka kawy:


Kraj
Kolumbia
Moc
****
Kwaskowość
***
Równowaga
*****
Stopień palenia
Średnio palona
Waga
1000g

Kolumbia Supremo - kawa Arabica

Kolumbia Supremo to wyjątkowa odmiana kawy Arabica, pochodząca z Kolumbii, największego producenta kawy wysokogatunkowej na świecie. Ta kawa wyróżnia się silnym, jedwabistym smakiem oraz niepowtarzalnym aromatem, czyniąc ją niekwestionowanym liderem wśród kaw kolumbijskich.

Historia kolumbijskiej kawy sięga roku 1808, kiedy to francuski duchowny z Antyli zainicjował uprawę pierwszych drzewek na terenie Kolumbii. Obecnie kraj ten zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem produkcji kawy, generując rocznie imponującą liczbę 13 milionów 60-kilogramowych worków ziarna. Kolumbia konkurowana jest jedynie przez Brazylię, której roczna produkcja wynosi 22 miliony worków. Znakomite warunki geograficzne i klimatyczne, połączone z zaangażowaniem w rozwój przemysłu kawowego, przyczyniły się do uzyskania przez Kolumbię wyjątkowej pozycji na światowych rynkach.

Kolumbijska kawa Arabica, zwłaszcza odmiana Supremo, to jedna z nielicznych gatunków sprzedawanych na całym świecie pod własną marką. Jej unikalność i wysoka jakość zdobyły uznanie konsumentów, uczyniły ją największym eksporterem ziarna gatunku arabica i ziarna obrabianego "na mokro". W przeciwieństwie do innych odmian, takich jak robusta, rolnicy kolumbijscy skupiają się głównie na uprawie arabici, co przynosi im międzynarodowe uznanie.

Uprawy kolumbijskie rozmieszczone są u podnóża Andów, gdzie panuje umiarkowany i wilgotny klimat. Trzy łańcuchy górskie, zwane cordilleras, wprowadzają zróżnicowane mikroklimaty, a kawa dojrzewa na stokach tych gór na znacznych wysokościach. Zróżnicowane warunki terenowe sprawiają, że na poszczególnych plantacjach zbiory kawy odbywają się w różnych miesiącach. W przeciwieństwie do innych krajów, rolnicy kolumbijscy nie muszą obawiać się mrozów, co dodatkowo sprzyja stabilnej produkcji kawy.

Kolumbia Supremo wyróżnia się bogatym smakiem, doskonale zrównoważoną kwaskowością i znakomitą równowagą. Smak tej kawy jest często opisywany jako jedwabisty, co sprawia, że jest idealna do spożycia o różnych porach dnia. Warto również podkreślić, że Kolumbia jest jedynym krajem Ameryki Południowej, posiadającym porty zarówno na Pacyfiku, jak i na Atlantyku, co znacznie ułatwia transport i ekspedycję kawy.

Ziarna kolumbijskiej kawy klasyfikuje się do różnych grup, z których Supremo wyróżnia się nieco większymi ziarnami. Jednak to właśnie nowoczesne plantacje, na których uprawia się kawę Supremo, gwarantują utrzymanie najwyższej jakości produktu. Kolumbijska Federacja Producentów Kawy odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu wysokich standardów jakości w branży. Mimo prywatnego charakteru, federacja ścisłą współpracuje z rządem, zapewniając opiekę zdrowotną, szkolenia, budowę infrastruktury i utrzymanie norm jakości kawy.

Warto podkreślić, że wyjątkowy charakter kolumbijskiej kawy, zwłaszcza odmiany Supremo, sprawia, że jest ona ceniona na całym świecie. Jej niepowtarzalny smak, jedwabista tekstura i aromatyczne walory uczyniły ją jednym z najbardziej poszukiwanych gatunków kawy na światowym rynku.